Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Kinkiety dla dzieci Nowe wzory

Produkty

Kinkiety & lampy ścienne do pokoju dziecięcego: piękne i praktyczne

Nasi najmłodsi potrzebują zorganizowanego przebiegu dnia, który da im równowagę i bezpieczeństwo. Poza tym dzieci bardzo lubią pewne rytuały podczas zasypiania, jak kołysanki, melodię pozytywki czy opowiadanie bajek na dobranoc. Dlatego oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być odpowiednio przemyślane.

Lampy ścienne do pokoju dziecięcego to niezbędny element wyposażenia, podobnie jak lampa sufitowa. Zapewniają pewną podstawową jasność i przyjemną atmosferę. Mogą one pomóc dziecku przy zasypianiu – szczególnie takie modele, które można ściemniać. Jeżeli oświetlenie da się ściemniać, można je dopasować do potrzeb i sytuacji. W pokoju dziecinnym światło musi być mianowicie odpowiednie do nadzwyczajnych sytuacji. Gdy dziecko bawi się klockami na podłodze, potrzebuje tak samo dobrego oświetlenia i widoczności, jak gdy siedzi przy biurku i maluje swoimi kolorowymi pisakami. I także rodzice potrzebują wystarczającego światła emitowanego przez odpowiednią lampkę do czytania, aby przeczytać dziecku wieczorem bajkę na dobranoc.

Ponieważ dzieci często w ciemności się boją, lampy ścienne do pokoju dziecięcego mogą służyć także do tego, aby zlikwidować, lub choćby zmniejszyć ich strach. Ściemniane światło do drzemki zapewniają także inne rodzaje oświetlenia: lampka stołowa, stojąca lub oczywiście także lampka nocna. Jasność lamp ściennych jest poza tym praktyczna pomocą w orientacji dla dzieci podczas ich nocnych wędrówek do toalety. Dzięki przytłumionemu światłu takich lamp dzieci mogą zaraz potem zasnąć.

Rodzaje lamp do pokoju dziecięcego i ich różnorodność motywów

Dekoracyjnym uzupełnieniem lamp ściennych do pokoju dziecięcego są także tak zwane magiczne latarnie. Magiczne latarnie obracają się i wyświetlają przy tym najróżniejsze motywy na ścianie: na przykład motyle lub kwiatki, wróżki lub anioły.