Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Lampki nocne dla dzieci

Produkty

Lampka nocna do pokoju dziecięcego

Lampa do pokoju dziecięcego musi zapewniać wystarczające światło do zabawy lub majsterkowania, ponieważ nie można przeciążać wzroku złym oświetleniem. Jednocześnie lampa do pokoju dziecinnego powinna jednak mieć miły wygląd i tworzyć przytulną atmosferę, aby dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. To nie jest oczywiście możliwe za pomocą jednej jedynej lampy. Przyciemniana lampka z motywem dziecinnym na nocnym stoliku może zapewnić przyjemną atmosferę do snu, oryginalna lampa sufitowa zapewnia wystarczające oświetlenie ogólne, a jasna lampa na biurko dostarcza potrzebnego światła do majsterkowania i czytania. I tak mają Państwo do każdego przeznaczenia właściwe oświetlenie. Proszę buszować razem z Państwa dzieckiem w naszym sklep internetowym, na pewno znajdą Państwo pasującą ulubioną lampkę dziecięcą do każdego celu.

Lampy nocne do pokoju dziecięcego: Kolor, kształt, motyw

Lampy stołowe w każdym pomieszczeniu – obojętnie, czy jest to pokój dziecięcy, salon czy sypialnia – są pięknie wyglądającym akcesorium i „animatorem nastroju“, tworzącym przyjemną atmosferę. W przypadku lamp biurkowych do pokoju dziecięcego do tych aspektów dochodzi jeszcze to, że muszą odpowiadać życzeniom dzieci pod względem koloru, kształtu i umieszczonych na nich motywów. Dla jednych będzie to akurat zapowiedziany Bob Budowniczy, dla innych Księżniczka Lillifee. Jeżeli te motywy np. są widoczne na lampce biurkowej do pokoju dziecięcego, wtedy oczywiście dokładnie ta lampa będzie na pierwszym miejscu listy życzeń dzieci.

Bezpieczeństwo lamp biurkowych do pokoju dziecięcego

Zasadniczo wszystkie lampy w pokoju dziecięcym powinny być możliwie bezpieczne, tzn. nie mogą się niepotrzebnie nagrzewać i nie mogą mieć luźnych połączeń kablowych, które mogłyby spowodować porażenie prądem. Właśnie w przypadku lamp biurkowych do pokoju dziecięcego coraz to próbuje się „przyciemnić“ je za pomocą chusty, aby światło nie oślepiało dziecka i aby mogło lepiej zasypiać. W tym przypadku powinno się ze względu na zagrożenie pożarowe przejść z lampy biurkowej do pokoju dziecięcego o normalnej jasności na specjalne oświetlenie nocne. Ono zapewnia delikatne światło do zasypiania oraz do orientacji w nocy. Ponieważ większość z tych lampek nocnych jest wyposażona w żarówki LED, nie ma także problemu, aby taką lampkę pozostawić włączoną na całą noc. Żarówki LED są bardzo energooszczędne i nie ma niebezpieczeństwa, że staną się tak gorące jak tradycyjne żarówki.